Invitour - Home  

ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA
Michalovce

  Michalovce
Slovensko
V severnej časti východoslovenskej nížiny sa zrkadlí hladina Zemplínskej Šíravy. Dôkazom toho, že Zemplínska Šírava má mimoriadne priaznivé podmienky na kúpanie, vodné športy a rybolov, je aj sedem vybudovaných rekreačných stredísk.


V každom rekreačnom stredisku sa nachádza sieť hotelov, penziónov, chát a autokemping. Pláže sú štrkovité a trávnaté. Vo všetkých strediskách sú požičovne člnkov, vodných bicyklov a v niektorých i vodných skútrov alebo vodných lyží. Dovolenkujúci, ktorí majú radi vietor v plachtách, tu môžu vychutnať naplno krásu z rýchlej windsurfingovej jazdy.


Jedným z najlepšie vybavených stredísk rekreačnej oblasti je stredisko Hôrka, ktoré ponúka dovolenkujúcim dobre vybavený športový areál. Centrom kultúrneho diania v tomto letovisku je amfiteáter s kapacitou 3 000 ľudí. Z lodného prístavu pravidelne vyplávajú výletné lode a ich trasa okolo priehrady trvá 45 minút. Na Zemplínskej Šírave sú výborné možnosti rybolovu a šťastní rybári si môžu pochutnať na úlovkoch šťuky, zubáča, kapra, úhora i pleskáča.

Kontakt: Mestské informačné centrum v Michalovciach
Tel.:++421-56-642 35 55
Adresa:

ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA
  Michalovce
SlovenskoSlovensky Česky Polski Magyarul 
English Deutsch Pусский 

 
 
 


Kíváncsi hogy Ön
hányadik látogatónk: 1630921
Copyright © 2001-2017
Invitour - Harmonia, s.r.o.